×

Înscrie-te în Baza de date a băștinașilor plecați din oraşul Călărași!

20 ianuarie 2020


    Primăria oraşului Călărași își propune să consolideze legătura cu cetățenii plecați peste hotare din orașul nostru, pentru ca băștinașii din orașul Călărași să fie informați și consultați în procesul de dezvoltare socio-economică a localității.

Astfel Primăria oraşului Călărași și Grupul de Inițiativă „Călărășenii Dezvoltă Localitatea”, lansează inițiativa de creare a bazei de date a băștinașilor plecați temporar sau permanent din orașul Călărași. Să creem o platformă de comunicare și colaborare unde băștinașii noștri de pretutindeni să se poată implica în viața localității.

Vă încurajăm să vă înscrieți în baza de date a băștinașilor plecați temporar sau permanent din orașul Călărași, astfel vă vom putea ține la curent cu inițiativele și noutățile relevante despre dezvoltarea orașului nostru.