×

5 decembrie- Ziua Voluntarului!

4 decembrie 2020


La data de 04 noiembrie 2020 în Sala de Ședințe a orașului Călărași s-au întrunit peste 30 de tineri din orașul nostru pentru a desemna cei mai activi voluntari din cadrul Consiliul Local de  Tineri.

În cadrul discursurilor au fost prezentate realizările și activitățile CLT Călărași pentru anul 2019-2020, au fost puse in discuție proiecte noi,  la care sunt invitați să participe toți tinerii care vor, știu cum si pot schimba spre bine situația din comunitatea noastră.

Primăria a acordat Diplome de Voluntar și  cadouri tinerilor care s-au remarcat pe parcursul anului. Iar AO Asociația Comunitară pentru Educație și Dezvoltare ASCED, a venit cu Certificate de Participare pentru tinerii beneficiari ai proiectului „SUNT TÂNĂR- DECI MĂ IMPLIC”, cu cadouri de valoare, reușind împreună să cream o atmosferă de sărbătoare asociată  Zilei internaționale a voluntarilor.