4 decembrie 2020

Începând cu data de 04.12.2020 vor începe lucrările de reabilitare a rețelei de canalizare și apeduct pe I str-la 31 August 1989.
Ne cerem scuze de incomoditățile create pe perioada desfășurării lucrărilor de terasament care vor avea loc pe teritoriul aferent blocurilor locative.
Măsura investițională „Reabilitarea și extinderea sistemelor de aprovizionare cu apă și canalizare în orașul Călărași” este finanțată de către Uniunea Europeană în cooperare cu proiectul „Modernizarea Serviciilor Publice Locale în Republica Moldova”, care este implementat de Agenția de Cooperare Internațională a Germaniei (GIZ) în parteneriat cu Ministerul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului, Agenția de Dezvoltare Regională Centru și sprijinit financiar de Ministerul German pentru Cooperare Economică şi Dezvoltare (BMZ).