×

Comunicat informativ!

2 iunie 2022


Primăria Călărași a organizat la 1 iunie Ziua Copiilor, sărbătorită cu veselie, voie bună și dispoziție!
Mulțumim frumos tuturor participanților și organizatorilor- Consiliului Local de Tineri Călărași care au desfășurat „Starturi vesele”, „Desenul pe asflat”, „Concursul declamatorilor”, „Vânătoarea de comori”, „Picturi pe față”…
Mulțumiri și aprecieri nutriționistei Lilia Rață, care a gătit cu copiii „Ca la Carte” implicându-i în master- class de gătit mâncare sănătoasă și Bibliotecii Publice Raionale„ Grigore Vieru” pentru parteneriat și organizarea Concursului de desen ,, Ilustrez cartea mea preferată” în cadrul Festivalului ,,Ca la Carte”, sponsorului general al sărbătorii –- 5AQ Invest SRL și Directorului Comercial al acesteia- Guzic Marian, care implementează proiectul Bojole Residence în orașul nostru.
Datorită eforturilor noastre comune fețele micuților au radiat de fericire în cadrul jocurilor distractive, spectacolului, concursurilor.