Comunicat informativ!

29 iulie 2021

La data de 30 iulie 2021 continuă lucrările de reabilitare a rețelei de apeduct în #or.#Călărași la intersecția străzilor 1 Mai și Ștefan cel Mare și ca rezultat se sistează circulația transpotrului auto între orele 8.00 -12.00.
#PrimăriaCălărași face apel către cetățeni:
1. Cetățenii să asigure accesul în perimetrul străzilor menționate.
2. Cetățenii să fie prudenți în perioada desfășurării lucrărilor de terasament care vor avea loc la intersecția străzilor 1 Mai și Ștefan cel Mare.
Măsura investițională „Reabilitarea și extinderea sistemelor de aprovizionare cu apă și canalizare în orașul Călărași” este finanțată de către #Uniunea #Europeană în cooperare cu proiectul „Modernizarea Serviciilor Publice Locale în Republica Moldova”, care este implementat de #Agenția de #Cooperare #Internațională a #Germaniei (#GIZ) în parteneriat cu #Ministerul #Agriculturii, #Dezvoltării #Regionale și #Mediului, #Agenția de #Dezvoltare #Regională #Centru și sprijinit financiar de #Ministerul #German pentru #Cooperare #Economică şi #Dezvoltare (#BMZ).