×

Caravana de Crăciun!

29 decembrie 2021


     Astăzi, 29 decembrie 2021, membrii Consiliului Local de Tineri Călărași și-au asumat rolul de Moș Crăciun pentru mai mulți copii din orașul nostru. „Caravana de Crăciun în fiecare an ne aduce aminte de faptul, că cea mai mare satisfacție a sărbătorilor de iarnă o semnifică însăși dăruirea și nimic nu se compară cu satisfacția de a-i ajuta pe cei mai nevoiași ca noi. Am realizat și anul acesta, că nu ai nevoie de barbă albă sau costum roșu ca să fii Moș Crăciun, ci doar de o inimă mare și puțină implicare.” Marina Parfeni, președinta CLT Călărași.

     Primaria Călărași aduce sincere mulțumiri tuturor celor care s-au implicat și au donat hăinuțe, încălțăminte, produse, bani. Și un mulțumesc aparte Dnei Alina Stăvila, director „La gura cuptorului”.