×

Caravana de Crăciun la Călărași!

5 ianuarie 2023


Toți copii merită să aibă parte de un zâmbet în perioada sărbătorile de iarnă❄️În acest context Consiliul Local de Tineri Călărași au dat culoare sărbătorilor prin Caravana de Crăciun❤️🎅🏻

Au fost colectate donații din instituțiile de învățământ : L.T „Vasile Alecsandri” , L.T „Mihail Sadoveanu” ,Gimnaziul „Ion Creangă”, Primăria Călărași pentru familiile social-vulnerabile din orașul nostru.

Președintele Consiliului, Rîpa Dorel, evocă : Să văd zâmbetele ce apar pe fețele copiilor când primesc cadouri, amintiri și speranțe la un viitor mai bun este ceea ce mă alină cel mai mult. Sunt niște zâmbete speciale, care arată cât de importante sunt micile noastre cadouri pentru ei, niște zâmbete cu care te poți încălzi doar privindu-le.

Mulțumim mult tuturor celor care s-au implicat pentru a oferi aceste daruri copiilor, care au nevoie cel mai mult.🎀