Ședința nr.2/2018 a Comitetului Director Local (CDL) Proiectului „Îmbunătăţirea serviciilor de alimentare cu apă şi canalizare în or. Călăraşi” !

26 iulie 2018

La data de 26 iulie 2018, în incinta Primăriei orașului Călărași, a avut loc şedința nr.2/2018 a Comitetului Director Local  (CDL) Proiectului  „Îmbunătăţirea serviciilor de alimentare cu apă şi canalizare în or. Călăraşi”

Reamintim că proiectul „Îmbunătățirea serviciilor de alimentare cu apă și canalizare în orașul Călărași”, se implementează datorită suportului financiar acordat de UE, prin intermediul Proiectului GIZ „Modernizarea Serviciilor Publice Locale în Republica Moldova” (MSPL și Agenția de Dezvoltare Regională Centru (ADR Centru).

În cadrul acestei ședințe al CDL Călăraşi a fost discutate mai multe subiecte:

1. Raportul trimestru 2 privind  implementarea Proiectului AAC  în or. Călăraşi.
  2. Planul de activitate trimestru 3 implementarea Proiectului AAC  în or. Călăraşi.
  3. Prestatorul de servicii de AAC din or. Călăraşi este capabil să gestioneze în mod eficient serviciile îmbunătăţite de AAC.

4.Planificarea contribuţiei locale în bugetul primăriei pentru anul 2019.