×

Tineri, activi, responsabili!

15 noiembrie 2021


    Este vorba de peste 100 voluntari din instituțiile de învățământ din orașul nostru, care au răspuns prin fapte la apelul Primăriei Călărași, a Consiliului Local de Tineri și au participat vineri, 12 noiembrie 2021, la plantarea arborilor în Pădurea Tineretului din Podiș și arbuștilor decorativi pe teritoriul orașului.
Ținem să menționăm, efortul discipolilor Liceului Teoretic „Mihail Sadoveanu”, Liceului Teoretic „Vasile Alecsandri”, gimnaziului „Ion Creangă” , dlui Nicolae Drăgănel, șef adjunct în problemele de educație, consilier local, dnei Rodica Gavriliță, profesoară de limba română, dar și tuturor membrilor CLT Călărași.
Aducem sincere mulțumiri voluntarilor pentru responsabilitate, altruism și implicare în acțiuni comunitare.
Împreună, umăr la umăr, reușim să facem lucruri frumoase!